KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12916093
*
nr 1291 6093
Pekkila Möllerswärd
(1894-1975), Sverige
Oljemålning, Uppsala. Signerad, daterad 1939. Olja på pannå, 33x43 cm
Pekkila Möllerswärd, svensk bildkonstnär född 1894, död 1975.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
2.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 november 2019
kl 20:12:43
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/11 16:59:18
1
2.000 kr
24/11 19:48:45
2
1.100 kr
24/11 19:48:45
1
1.200 kr (Budbetjänt)
24/11 20:42:34
2
2.000 kr
24/11 20:42:34
1
2.000 kr (Budbetjänt)
24/11 21:55:51
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Pekkila Möllerswärd
Pekkila Möllerswärd, svensk bildkonstnär född 1894, död 1975.
Läs mer om Pekkila Möllerswärd
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar pekkila möllerswärd svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige uppsala
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:51
-
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:17
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:04
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:50
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:41
*
Pekkila Möllerswärd
Pekkila Möllerswärd, svensk bildkonstnär född 1894, död 1975.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Pekkila Möllerswärd
nr 1291 6093
Pekkila Möllerswärd
(1894-1975), Sverige
Oljemålning, Uppsala. Signerad, daterad 1939. Olja på pannå, 33x43 cm
Pekkila Möllerswärd, svensk bildkonstnär född 1894, död 1975.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 2.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 november 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/11 16:59:18 | 1 | 2.000 kr |
24/11 19:48:45 | 2 | 1.100 kr |
24/11 19:48:45 | 1 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
24/11 20:42:34 | 2 | 2.000 kr |
24/11 20:42:34 | 1 | 2.000 kr (Budbetjänt) |
24/11 21:55:51 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Pekkila Möllerswärd
Pekkila Möllerswärd, svensk bildkonstnär född 1894, död 1975.Läs mer om Pekkila Möllerswärd
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på pannå oljemålning oljemålningar pekkila möllerswärd svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige uppsala
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:51 -
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:17 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:04 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:50 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:41